Tuesday, September 5, 2017

Alustab uus katoliiklik blogi

Hea meel on teatada eestikeelse katoliikliku blogi avamisest! Blogi idee tekkis Heido Trofimovil ning blogi valmimisele on kaasa aidanud Kristiin Lääts, kuid meie visiooni (unistuste) kohaselt saab tegu olema platvormiga, millel pole mitte üks või kaks autorit, vaid kuhu kõik eestimaa katoliiklased saavad kirjutada. Vahepeal tundub, et peaaegu iga inimene, keda meie kirikutes kohata võib, oskaks kirjutada millestki, mida teistel oleks huvitav lugeda - olgu see siis huvitav pöördumise lugu või mälestused ajast, mida nooremad katoliiklased ei tea, või olgu selleks kokkupuude mõne usulise organisatsiooni või orduga, mida kõik ei tunne, või on keegi uurinud kiriku ajalugu või doktriini, millest saab alati palju huvitavat rääkida. Eesti katoliiklik pärimus väärib kindlasti talletamist.

Nagu öeldud, on see esialgu kõigest visioon, kuna selliste lugude kokkukorjamine nõuab kahtlemata tööd ja aega. Aga avaldame blogis ka infot, uudiseid ülemaailmse kiriku kohta, isiklikke mõtisklusi, raamatu- ja filmiarvustusi, tõlgime huvitavaid artikleid välismaistest katoliiklikest allikatest, jäädvustame kirja ja pildi vormis katoliiklaste tegemisi Maarjamaal, teeme intervjuusid preestrite ja pühendunutega jms.

Eraldi väärib äramärkimist blogi paremas ülemises nurgas olev liturgilise kalendri funktsioon, kus püüame iga päeva kohta infot jagada ning muuta ka päevaste lugemiste jälgimise eesti keeles lihtsamaks. Tihti oleme päevastele lugemistele lisanud ka Evangeeliumi kommentaari.

Kui on soovi nõu või jõuga aidata, tahate blogisse midagi kirjutada, ettepanekuid teha või küsimusi küsida, kirjutage kindlasti katolikublogi@gmail.com. Oodatud on nii mõtisklused, arvamused, ülevaated, isiklikud lood jms ning tingimuseks on kooskõla katoliikliku õpetusega, viisakus ja teistest lugupidamine. Me ei garanteeri, et avaldame kõik, mis meile saadetakse.

2 comments:

  1. Congratulations for the useful idea! May Our Lord bless your work to share His Good News throughout this beautiful country.

    ReplyDelete