Friday, December 15, 2017

Isa Henri Werlingi kiri Tartu õdedele, 1. august 1948

1_VIII_1948  Kemyl

Armas austatud õde Belikova!
Juba nädal on möödunud sellest, kui ma  sain kätte Teie heldusest suure kasti Kuivikuid ja teiste asjadega (pildid,Agnus Dei, vatti, kirjutuspaber). Suur tänu südamest! Just on nüüd leivaga häda sest jahu meie külades on juba peaaegu otsas, ja uus vili pole veel pekstud. 
Oleksin Teile juba ennemini kirjutanud, kuid ilmad olid - ja on veel - nii pahad et keegi ei taha porist teed kuni Kemyl´i postini minna.  Vihma ja külm! Igal tilkas öösel viletsa katuse läbi nii rikkalikult, et pidin oma magamiskohast, lae all ruttu ruttu loobuma. Asusin siis ahju peale. Aga kui hommikul perenaine hakkas kütma - ahjul on praod - pidin ka sealt oma tekid päästma tule pärast, et nad ei hakkaks põlema. Nüüd magan juba kolm ööd põigiti ahjul, viimasel kitsal ribal seina küljel, kus praod ei ole. 
Me ootame ikka veel meie - invaliidide ümberpaigutamist teisele kohale. Kuhu? ja millega? See on mõistatus. Ma jätan kõik issanda pühale Ettenägemisele. 
Loodan, et saite kätte mu kirja 12 VII.  Palun Teile Jumalalt julgust ja troosti. Tervisid Isale T.! Kelle käest ma kuulaksin heameelega millised olukorrad on Riias ülematele. 
Jumalaga! Teie tänulik P. HW.


No comments:

Post a Comment