Friday, December 1, 2017

Uudiseid ülemaailmsest Kirikust

Hiljuti toimus Austraalias rahvahääletus samasooliste abielu legaliseerimise üle, kus oodatult jäid peale need, kes toetasid uut nägemust abielust. Katoliku Kirik oli loomulikult üks jõude, kes toetasid eitava hääle andmist. Sydney abipiiskop Richard Umbers kirjutab CatholicHeraldis, kuidas see tõi kaasa antikatoliiklike tunnete kasvu, mis vallandus lausa vägivallaks: eelmisel nädalal lõid rulatavad 19-aastased tema kiriku hoovis pead maha Maarja ja Joosepi kujudel. 

Kuid selle peale ärkasid ka Austraalia katoliku noored, kes kogunesid veel samal päeval Kiriku hoovi teo heastamise nimel roosipärga lugema, ning tulid hiljem kohale ka uute kujude sisseõnnistamiseks. Nagu allolevalt pildilt näha, oli neid sadu:

Giovanni Portelli, CatholicHerald
Samuti kirjutab CatholicHerald sellest, et Poola plaanib aastaks 2020 pühapäeviti poed kinni hoida. Ettepanek tuli ametiühingutelt, kuid see sai toetuse valitsevalt Õiguse ja Õigluse parteilt, kes soovib, et töötajad veedaksid rohkem aega koos perega. Alamkojas kogus eelnõu juba 254 häält 156 vastu. Nüüd läheb see senatisse ja siis president Andzrej Dudale kinnitamiseks.

Ajakiri National Geographic kirjutab teaduslikest katsetest, mis tehti Jeesuse arvatava matmispaiga juures. Need kinnitavad, et algsed ehitusmaterjalid kuuluvad iidse Rooma aegadesse.

Jeesuse haud. Pilt: Oded Balilty
Poola hiljutist eeskuju järgides palvetasid tuhanded iirlased ümber terve Iiri ranniku roosipärga.

Paavst on visiidil Lõuna-Aasias, külastades riike nagu Birma ja Bangladesh. CatholicHerald pakub galeriid piltidest.

Aga intensiivistub ka kriitika Paavst Franciscuse vastu. Kardinal Gerhard Müller, Usudoktriini kongregatsiooni endine prefekt, kelle ametisolemise aega Paavst Franciscus loobus pikendamast, on öelnud, et paljud soovivad teda paavstivastase liikumise juhiks. Müller selleks saada ei soovi, kuid ütleb, et neid, kes kaebavad, peaks kuulda võtma. Ettore Gotti Tedeschi, Vatikani Panga endine juht, seletab, miks ta andis allkirja Paavst Franciscuse "pojaliku parandamise" dokumendile:
"Minu kohusetunne nõudis seda. Minu armastus Kristuse vikaari vastu nõudis seda. Minu südametunnistus selle kohta, mis peaks olema Kiriku missioon, nõudis seda samuti."
Ingliskeeles on ilmunud raamat nimega "Diktaator-paavst", mis võtab kokku Franciscuse pontifikaadi erinevad aspektid. Itaaliakeelne variant on juba müügiedetablites #60 kohal. Ning kardinal Burke, üks "dubia" autoritest, kellele Paavst ei ole vastanud, kardab viimsete aegade kättejõudmist:
"Praegusel hetkel valitseb segadus ja eksitakse Kiriku kõige fundamentaalsemate õpetuste vastu, näiteks abielu ja perekonna suhtes. Näiteks idee, et inimesed korravastases suhtes võiksid vastu võtta armulauda, astudes üle tõest nii abielu lahutamatuse kui armulaua pühaduse kohta. /.../ Kirik ise näib olevat segaduses. Selles mõttes võib tunduda, et Kirik jätab mulje, et ta ei soovi alluda Meie Issanda käskudele. Siis oleme me ehk jõudnud viimsete aegadeni."

No comments:

Post a Comment